LAJMI I FUNDIT:

Reagimi i Pep Guardiolas kur u pyet për fillimin e dobët të Man United në këtë sezon

Reagimi i Pep Guardiolas kur u pyet për fillimin e dobët të Man United në këtë sezon

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka qeshur kur u pyet për fillimin e sezonit të Manchester United.

Reklama

Përpara ndeshjes së qytetarëve në Ligën e Kampionëve kundër Crvena Zvezdas, Guardiola u pyet për United, ku ai qeshi.

“Epo, ata nuk filluan siç prisnin, si Chelsea. Por gjithmonë, ata janë Man United, dhe Chelsea herët a vonë do të marrë ritmin”, deklaroi Guardiola.

Megjithatë, Guardiola ishte i shpejtë për të theksuar se ka shumë konkurrencë.

“Ju e dini se sa i fortë është Arsenali, u pa dje në Goodison Park, ata janë të jashtëzakonshëm. Përsëri Liverpool , mentaliteti do të vazhdojë aty”, nënvizoi Pep.

Pep Guardiola me fjalë të mëdha për Interin: Janë sërish kandidat për të luajtur në finale
Lexo po ashtu Pep Guardiola me fjalë të mëdha për Interin: Janë sërish kandidat për të luajtur në finale

Pas një afati me shumë prurje si Mason Mount, Andre Onana, Rasmus Hojlund dhe Sergio Reguillon, shumë prisnin që Erik ten Hag të sfidonte Man Cityn për kreun e Ligës Premier.

Megjithatë, ka qenë një fillim i tmerrshëm për klubin e Old Trafford pasi ata kanë mbledhur vetëm gjashtë pikë nga 15 të mundshme.

Man City, ndërkohë, është në krye me një rekord të përsosur deri më tani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

Super Liga
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Kalo në kategori