LAJMI I FUNDIT:

Reagimi epik i Calafiorit të Romës pas goditjes me top nga ‘mbledhësi i topave’ të Ajaxit

Reagimi epik i Calafiorit të Romës pas goditjes me top nga ‘mbledhësi i topave’ të Ajaxit

Mbrojtësi i Romës, Riccardo Calafiori e ka mirëkuptuar djaloshin që mbledh topat te Ajaxi, i cili e goditi furishëm me top në gjoks gjatë një rivënie anësor.

Reklama

Roma mori një fitore të madhe me rezultat 2-1 në udhëtim te Ajaxi të enjten mbrëma në takimin e parë të çerekfinales në garën e dytë ekipore evropiane.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Devy Klaasen për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Lorenzo Pellegrini dhe Roger Ibanez.

Megjithatë, jo gjithçka shkoi në rregull deri në fund të ndeshjes, pasi në minutat e fundit ndodhi një gjë e pazakontë, ku cak i ‘sulmit’ ishte mbrojtësi i ri 18-vjeçar i Romës, Calafiori.

“Mbledhësi i topave” të Ajaxit godet pamëshirshëm lojtarin e Romës me top në gjoks
Lexo po ashtu “Mbledhësi i topave” të Ajaxit godet pamëshirshëm lojtarin e Romës me top në gjoks

Calafiori në tentativë për të vonuar ndeshjen dhe për të humbur minuta në një rivënie anësore, u godit fuqishëm me top në gjoks nga një ‘mbledhës i topave’.

Por, mbrojtësi i Romës nuk ka inat ndaj djaloshit të Ajaxit, pasi ka reaguar në mënyrë epike pas goditjes ndaj tij.

“Unë do të them se duke parë kundërshtarin tënd të humbasë kohë në një situatë të tillë do të më kishte irrituar edhe mua”, ka thënë fillimisht Calafiori për Sky Sports.

“Nuk do të them se e respektoj, por e kuptoj. Është në rregull”, përfundoi mbrojtësi i Romës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

La Liga

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
Kalo në kategori