Bayern Munich do të jetë mysafir i RB Leipzig në javën e 33-të në Bundesliga.

Kampionët në fuqi të Gjermanisë në rast fitoreje do të mbronin titullin e kampionit.

Ndërkohë RB Leipzig ka siguruar pozitën e tretë dhe pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.

Vendasit synojnë që ta prishin festën e bavarezëve, të cilëve mund t’i mjaftojë edhe një barazim në rast se Dortmund humb për ta festuar titullin.

Dy trajnerët tanimë kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë takim.

Formacionet zyrtare:

RB Leipzig:Gulacsi, Orban, Konate, Klostermann, Halsternberg, Laimer, Demme, Sabitzer, Poulsen, Forsberg, Werner.

Bayern Munich: Ulreich, Kimmich, Sule, Hummels, Alaba, Thiago, Goretzka, Gnabry, Muller, Coman, Lewandowski. /Telegrafi/