Milot Rashica është duke kaluar nëpër një formë fantastike këtë edicion.

Sulmuesi nga Kosova ka arritur të shënoj gola të rëndësishëm dhe të asistoj me fanellën e Werder Bremenit.

Rashica është bërë ndër lojtarët më të pëlqyer te Bremen dhe klubi pothuajse çdo ditë poston në rrjetet sociale për të.

Postimi i fundit nga Bremen ishin dy foto të Rashicës dhe Nuri Sahin, ku turku shihet duke e duartrokitur mesfushorin e Kosovës.

“Duhet të kesh bërë diçka fantastike kur një lojtar si Shahin të duartroket”, thuhet në postimin e klubit.

Sahin është një lojtar që ka luajtur për klube të mëdha si Borussia Dortmund, Feyenoord, Real Madrid dhe Liverpool.

Werder Bremen do të përballet me Freiburgun me fillim nga ora 15:30 ku do të jetë një duel shqiptarësh mes Milot Rashicës dhe Amir Abrashit pasi dy shqiptarët janë titullarë. /Telegrafi/