LAJMI I FUNDIT:

Rahoveci pësoi nga Academic Bultex 99 në Ligën Ballkanike

Rahoveci pësoi nga Academic Bultex 99 në Ligën Ballkanike
(Foto: basketbolli.com)

Rahoveci ka pësuar humbje nga Academic Bultex 99 me rezultat 77-86 (19:23, 25:17, 18:20, 15:26) në kuadër të Ligës Ballkanike.

Vreshtarët zhvilluan një ndeshje të mirë, sidoqoftë, periudha e fundit ishte fatale për Vreshtarët, thuhet njoftimin e FBK-së.

Ndeshja ishte interesante nga fillimi, derisa çerekun e parë e fituan mysafirët me rezultat 19:23. Në periudhën e dytë ishin më të mirë nënkampionët e Kosovës, duke e fituar këtë pjesë (25:17), për të shkuar në pushim me epërsi prej katër pikëve, 44-40.

Çereku i tretë ishte mjaft i barabartë (18:20), kurse dallimi është bërë në 10 minutat e fundit. Skuadra ballkanase e fitoi këtë pjesë (15:26), për të triumfuar në fund me rezultat 77-86.

Pikë dyshifrore për Rahovecin shënuan Altin Morina 17, Joshua McFolley 16 dhe Jabari Craig 15 pikë e 14 kërcime, kurse te mysafirët më i miri ishte Shakir Smith me 20 pikë, gjashtë kërcime e tetë asistime.

Rahoveci ka një fitore dhe pesë humbje, kurse Academic Bultex gjashtë fitore në po aq ndeshje të zhvilluara.


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori