Rahoveci pësoi nga Academic Bultex 99 në Ligën Ballkanike

(Foto: basketbolli.com)

Rahoveci ka pësuar humbje nga Academic Bultex 99 me rezultat 77-86 (19:23, 25:17, 18:20, 15:26) në kuadër të Ligës Ballkanike.

Vreshtarët zhvilluan një ndeshje të mirë, sidoqoftë, periudha e fundit ishte fatale për Vreshtarët, thuhet njoftimin e FBK-së.

Ndeshja ishte interesante nga fillimi, derisa çerekun e parë e fituan mysafirët me rezultat 19:23. Në periudhën e dytë ishin më të mirë nënkampionët e Kosovës, duke e fituar këtë pjesë (25:17), për të shkuar në pushim me epërsi prej katër pikëve, 44-40.

Çereku i tretë ishte mjaft i barabartë (18:20), kurse dallimi është bërë në 10 minutat e fundit. Skuadra ballkanase e fitoi këtë pjesë (15:26), për të triumfuar në fund me rezultat 77-86.

Pikë dyshifrore për Rahovecin shënuan Altin Morina 17, Joshua McFolley 16 dhe Jabari Craig 15 pikë e 14 kërcime, kurse te mysafirët më i miri ishte Shakir Smith me 20 pikë, gjashtë kërcime e tetë asistime.

Rahoveci ka një fitore dhe pesë humbje, kurse Academic Bultex gjashtë fitore në po aq ndeshje të zhvilluara.

“Doja të shihja vetëm gjëra që lidhen me vdekjen, nuk është për të çmendurit”, historitë e disa yjeve botërore që kanë vuajtur nga depresioni