LAJMI I FUNDIT:

Rael Whitsitt, MVP e xhiros së 18 në elitën e femrave

Rael Whitsitt, MVP e xhiros së 18 në elitën e femrave
(Foto: basketbolli.com)

Xhiroja e 18-të në elitën e femrave, që u zhvillua në fundjavë solli përballjen mes kampiones së Kosovës, Penzës dhe fituesit të Kupës, Bashkimit.

Reklama

Sfida u fitua nga vashat pejane 71-61, ku u dallua e zakonshmja Rael Whitsitt. Amerikania e mbylli ndeshjen me 24 pikë, 14 kërcime e gjashtë asistime, duke qenë më meritorja për fitoren e skuadrës pejane. Ajo u ndihmua nga kapitenia, Valbona Bytyqi me 14 pikë, katër kërcime dhe dy asistime.

Trepça shënoi fitore të pritur ndaj Kastriotit me rezultat të thellë, 29-113. Te skuadra mitrovicase ndeshje të jashtëzakonshme ka zhvilluar Tasharra Jeffries me 62 pikë, 11 kërcime, shtatë asistime dhe 16 topa të vjedhur. Lojë shumë të mirë ka zhvilluar edhe Alma Muzliukaj me 22 pikë, 11 kërcime dhe shtatë asistime.

Fitoren e 18-të nga po aq ndeshje e ka shënuar Prishtina, që mundi Vëllaznimin 114:40. Te skuadra prishtinase u dallua Sumeja Kosumi me 16 pikë, 12 kërcime dhe tri asistime.


Top 5

Rael Whitsitt 24 pikë, 14 kërcime, 6 asistime

Valbona Bytyqi 14 pikë, 4 kërcime, 2 asistime

Tasharra Jeffries 62 pikë, 11 kërcime, 7 asistime, 16 topa të vjedhur

Alma Muzliukaj 22 pikë, 11 kërcime, 7 asistime

Sumeja Kosumi 16 pikë, 12 kërcime, 3 asistime


(Foto: basketbolli.com)

Në trend Sport

Më shumë
Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Liga e Evropës
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Skuadra e Ferizajt futet në karantinë para ndeshjes së barazhit me Lirinë

Superliga
Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ministri i Sportit i Arabisë Sauditë lë të kuptohet për transferimet e Messit dhe Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori