LAJMI I FUNDIT:

Quentin Tarantino zbulon dy filmat e tij të preferuar nga dekada e kaluar

Quentin Tarantino zbulon dy filmat e tij të preferuar nga dekada e kaluar
Quentin Tarantino (Foto: Getty Images/Guliver)

Kur Quentin Tarantino flet, ne dëgjojmë.

Regjisori i mirënjohur ka ndarë edhe një herë mendimet e tij në mediumin ku jeton dhe merr frymë, ‘Premiere Magazine’, duke zbuluar dy filmat e tij të preferuar nga viti 2010.

Ai është shprehur se “The Social Network” është filmi më i bukur i prodhuar në 10-vjeçarin e fundit.


Ky film tregon krijimin e Facebook dhe ngritjen në maja të Mark Zuckerberg, i cili u nominua për tetë çmime ‘Oscar’, prej të cilave fitoi në tre kategori.

Ndërkohë, filmi tjetër i preferuar i tij është “Dunkirk” nga Christopher Nolan.

Tarantino ka qenë shumë i hapur për filmat gjatë muajve të fundit.

Krahas këtyre që ka cekur, ai ka bërë një vlerësim të madh për kinemanë e po ashtu edhe për zhanrin kung-fu.

Përveç sukseseve të mëdha në karrierë, Quentin në fillim të muajit shkurt është bërë baba për herë të parë nga lidhja me bashkëshorten e tij, Daniella.

Të famshmit që u bënë prindër në 2020
Lexo po ashtu Të famshmit që u bënë prindër në 2020

Të njëjtit u fejuan në qershor të vitit 2017, dhe u martuan në nëntor të 2018 në një ceremoni private në Los Angeles. /Telegrafi/

Daniella Tarantino dhe Quentin Tarantino (Foto: Antony Jones/Getty Images for Sony Pictures)

Në trend Magazina

Më shumë
Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Ekskluzive/ Bebe Rexha për herë të parë në Kosovë: Jam shumë e emocionuar dhe kam disa surpriza për ju - me prindërit do ta vizitoj edhe Dibrën

Butrint Avdyli
Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Modelja shqiptare, Kleofina Pnishi fejohet me yllin e Interit, Pavard

Magazina
Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Magazina
Melinda Ademi ndan fotografi të mrekullueshme në bikini, teksa njofton për publikimin e këngës së re

Melinda Ademi ndan fotografi të mrekullueshme në bikini, teksa njofton për publikimin e këngës së re

Magazina
Kendall Jenner mahnit me paraqitjen në bikini të kuqe gjatë pushimeve

Kendall Jenner mahnit me paraqitjen në bikini të kuqe gjatë pushimeve

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Kalo në kategori