LAJMI I FUNDIT:

Quentin Tarantino viziton bazën e ushtrisë izraelite për të treguar mbështetjen e tij

Quentin Tarantino viziton bazën e ushtrisë izraelite për të treguar mbështetjen e tij

Quentin Tarantino ka shprehur publikisht mbështetjen e tij për Izraelin.

Regjisori, 60 vjeç, u pa duke vizituar një bazë të ushtrisë izraelite në një foto të shpërndarë në X , e njohur zyrtarisht si Twitter, nga Dhoma e Luftës së Izraelit.


Regjisori legjendar vizitoi një bazë izraelite në jug të Izraelit për të rritur moralin e IDF (Forcat e Mbrojtjes së Izraelit)”, thuhej në postim.

Foto: Getty

Ai u pa gjithashtu duke u takuar me fansat në videot e shpërndara në mediat sociale dhe nga Times of Israel.

Vendi ka qenë në luftë me Hamasin – një grup militant palestinez që kontrollon territorin e Gazës – pasi filloi një sulm të befasishëm në jug të Izraelit më 7 tetor.

Prita la qindra civilë dhe ushtarë të vrarë dhe rreth 200 deri në 250 u kapën si pengje, sipas ABC News.

Tarantino ka një lidhje personale me Izraelin, duke qenë se ai ka jetuar në Tel Aviv me gruan e tij, Daniella Pick.

Të dy u takuan në Izrael në vitin 2009 ndërsa ai po promovonte filmin e tij “Inglourious Basterds”.

Të gjitha lajmet nga Quentin Tarantino
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Quentin Tarantino

Këngëtarja izraelite, 39 vjeçe, e nisi karrierën e saj në fillim të viteve 2000 si dyshe me motrën e saj Sharona përpara se të dilte vetë.

Foto: Getty

Babai i saj, Tzvika Pick, është gjithashtu një interpretues i njohur i cili u emërua “Këngëtari më i mirë mashkull i vitit në Izrael” në vitet 1970.

Çifti u fejua në vitin 2017 dhe u martuan në nëntor 2018 . Ata mirëpritën djalin e tyre Leo në shkurt 2020 dhe njoftuan lindjen e vajzës së tyre në korrik 2022. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Magazina
“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

Magazina
Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Magazina
Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Magazina
Mozzik publikon mesazhet - i kishte shkruar Lotinës disa vite më parë

Mozzik publikon mesazhet - i kishte shkruar Lotinës disa vite më parë

Magazina
Kalo në kategori