Pronari i haskit bëri një video qesharake në të cilën ai tregoi se çfarë bëjnë qentë kur mendojnë se nuk ka njeri në shtëpi, dhe pamjet rrallë lënë askënd indiferent.

“Gruaja ime shkoi në punë dhe haski menjëherë menduan se kishin mbetur vetëm në shtëpi”, shpjegoi pronari.

Regjistrimi tregon që haskiet ulërijnë aq fort sa pronari bëri shaka se “njëri tingëllon sikur po vdes”.

Nuk kaloi shumë kohë që komentuesit filluan të bëjnë shaka për situatën. “Fqinjët ndoshta janë të emocionuar,” shkroi një komentues. “Huskiet tingëllojnë sikur kanë një ritual të tyre”, bëri shaka një tjetër. /Telegrafi/

@jordonsheahan93What do you think they were saying? #husky #fyp #dog #chaos♬ original sound – jordonsheahan93