Të shtunën, këngëtari i njohur shqiptar, Blero Muharremi dhe partnerja e tij, Afrona Dika, kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë.

Ceremonia e tyre e veçantë është realizuar buzë bregdetit të Shëngjinit tek Rana e Hedhun.

E veshur me fustanin e bardhë elegant, Afrona dukshëm bëri një miksim të stilit modern me atë klasik, derisa u afrua në altar e shoqëruar nga i ati i saj, përkundër Bleros, i cili kishte zgjedhur një shoqëruese mjaft speciale, vajzën e tij.

Dyshja kanë shkëmbyer unazat dhe puthjen speciale në altar, duke i premtuar njëri-tjetrit dashurinë e përjetshme.

Në resortin luksozë me mbi 500 të ftuar, ndër këngëtarët që performuan ishte Ylli Limani, i cili bëri hapjen e dasmës, Shkurte Gashi e po ashtu edhe legjenda e muzikës shqipe, Sabri Fejzullahu.

Realizimin filmik të dasmës e bëri kompania e xhirimit “XL Films”, të cilët me kreativitetin dhe angazhimin e tyre profesional mundësuan që kjo natë të mos harrohet.

Më poshtë mund të shihni videon e cila pasqyron gjithçka që ndodhi në dasmën e Blero Muharremit:

/Telegrafi/