Vëllai i Paul Pogbas, Mathias ka publikuar një tjetër video dhe ka akuzuar yllin e Juventusit se ka shpenzuar miliona për magji për ta mbrojtur atë nga lëndimet.

Të dielën, 32-vjeçari postoi një video të çuditshme tre-minutëshe dhe premtoi të zbulojë informacione “shpërthyese” për fituesin e Kupës së Botës.

Në përgjigje të vëllait të tij, Pogba tha se ai u kishte thënë autoriteteve italiane dhe franceze se një  bandë e organizuar kriminale që përfshin vëllain dhe miqtë e tij të fëmijërisë e kanë shantazhuar atë  për një shumë prej 13 milionë euro dhe madje e kanë tërhequr zvarrë në një apartament në Paris ndërsa e njohu vëllain e tij mes personave të maskuar në mars.

Reklama
Mediat franceze tregojnë se për çfarë arsye po e kërcënon Mathias, vëllain e tij - Paul Pogban Mediat franceze tregojnë se për çfarë arsye po e kërcënon Mathias, vëllain e tij - Paul Pogban

Mathias, i cili luajti në Angli me Creëe dhe Craëley, më pas u kundërpërgjigj dhe e quajti vëllain e tij gënjeshtar.

Reklama

Dhe ai tani ka shpërndarë një video tjetër, të shoqëruar nga një seri postimesh në Twitter, duke pretenduar se Pogba shpenzoi një pjesë të konsiderueshme të pagës së tij për magji – kryesisht për të parandaluar shfaqjen e problemeve të lëndimeve.

Elementi i magjisë është një pjesë thelbësore e historisë pasi Pogba i tha policisë se banda kërcënoi të shpikte një lajm të rremë që Pogba i kërkoi një magjistare të bënte magji për shokun e skuadrës Kylian Mbappe.

Reklama
Pogba pretendon se ai është subjekt i një komploti shantazhi prej 13 milionë eurosh nga një bandë që përfshin vëllain e tij Pogba pretendon se ai është subjekt i një komploti shantazhi prej 13 milionë eurosh nga një bandë që përfshin vëllain e tij

Pogba e mohon fuqimisht se e ka bërë një gjë të tillë, por ESPN thotë se klani Mbappes po i vëzhgon gjërat nga afër dhe se trajneri i Francës, Didier Deschamps është në dijeni të situatës.

Duke ndier se ata nuk janë kujdesur financiarisht nga Pogba që nga ngritja e tij në famë, grupi nga periferitë lindore të Parisit dyshohet se kanë kërkuar shuma të mëdha parash.

Reklama
Vëllai i Paul Pogbas kërcënon se do të nxjerrë skandale të mesfushorit të Juventusit dhe Kylian Mbappes Vëllai i Paul Pogbas kërcënon se do të nxjerrë skandale të mesfushorit të Juventusit dhe Kylian Mbappes

Pogba ndërpreu lidhjet me një individ pasi zbuloi se ai përdori kartën e tij të kreditit për të vjedhur 200,000 euro dhe e përzuri nga shtëpia e tij në Mançester.

Zyrtarët francezë thonë se ai i ka paguar grupit 100,000 euro pas frikësimit të vazhdueshëm. /Telegrafi/

Reklama