Është publikuar ‘trailer’-i i filmit “No Time To Die”, në të cilin do të jetë edhe dalja e fundit e Daniel Craig si James Bond.

Videoja promo e filmit tregon agjentin 007 duke shmangur ngushtësisht goditjen nga një makinë para se të përplaset në një mur ndërsa ai fillon një nga misionet e tij më të rrezikshëm.

Në skenarin e filmit, agjenti 007 tregohet për rrezikun që Safin (Rami Malek) paraqet nga Madeleine Swann, (Lea Seydoux) e cila i thotë atij se është pas ‘hakmarrjes’, duke sugjeruar që jeta e saj do të rrezikohet nëse planet e tij realizohen.

Fansat e filmave ‘Bond’ u jepet gjithashtu një vështrim më i mirë i Agjentes së CIA-s Paloma (Ana De Armas) që Bond takon në Santiago dhe agjentit të ’00’ Nomi (Lashana Lynch).

Bond shihet duke drejtuar një motor lart mbi një kodër ndërsa ai kërcen mbi një turmë këmbësorësh dhe dëgjohet duke thënë: “Nëse nuk e bëjmë këtë, nuk do të mbetet asgjë për të shpëtuar”.

Titulli i ‘trailer’-it të filmit thotë: “Këtë nëntor, fillon misioni që ndryshon gjithçka”.

Filmi me regji të Cary Joji Fukunaga, ishte planifikuar fillimisht të publikohej në prill, por u shty përsëri më 25 nëntor në vazhdën e pandemisë COVID-19

“No Time To Die” do të jepet premierë në Mbretërinë e Bashkuar më 12 nëntor dhe SH.B.A. në 20 nëntor.

Kolona zanore i është besuar senzacionit botërore, këngëtares së njohur Billie Eilish. /Telegrafi/