Edicioni i radhës së “PCS’s 2020” është mbajtur kësaj radhe në mënyrë virtuale për shkak të pandemisë coronavirus.

Por kjo nuk ka bërë që një pjesë e artistëve të marrin çmimet e merituara për muzikën që bëjnë, shkruan E Online.

Në mesin e shumë të nominuarve, Justin Bieber dhe Lady Gaga janë dy prej tyre që hynë në rendin për të pranuar çmime.

Jo vetëm për muzikë, në listën e emrave të njohur pat edhe prej tyre që njihen në botën kinematografike.

Lista e plotë e fituesve:

Çmimi për kampionin e njerëzve

Tyler Perry

Fashion Icon

Tracee Ellis Ross

Ikona e viti 2019

Jennifer Lopez

Filmat

Reklama

Filmi i vitit 2020

Bad Boys for Life

Komedia më e mirë 2020

The Kissing Booth 2

Filmi më i mirë aksion

Reklama

Mulan

Filmi më i mirë dramë

Hamilton

Filmi familjar më i mirë

Onward

Aktori më i mirë

Will Smith, Bad Boys for Life

Aktorja më e mirë

Tiffany Haddish, Like A Boss

Ylli i komedisë

Joey King, The Kissing Booth 2

‘Show’ i vitit 2020

Grey’s Anatomy

Muzikë

Artisti i vitit 2020

Justin Bieber

Artistja më e mirë

Ariana Grande

Grupi i vitit 2020

BTS

Kënga e vitit

BTS- Dynamite

Albumi më i mirë

BTS- Mapo f the Soul

Reklama

Artisti i zhanrit ‘Country’

Balke Shelton

Artisti latin

Becky G

Artisti më i ri

Doja Cat

Bashkëpunimi i vitit 2020

Cardi B dhe Megan Thee Stallion- WAP

/Telegrafi/