LAJMI I FUNDIT:

Publikohet formacioni i Kupës së Amerikës, nuk ka vend për Messin

Publikohet formacioni i Kupës së Amerikës, nuk ka vend për Messin
Lionel Messi (Foto: Buda Mendes/Getty Images/Guliver)

Kupa e Amerikës ka publikuar formacionin me lojtarët që kanë pasur paraqitjet më të mira gjatë garës.

Reklama

Kombëtarja e Brazilit e fitoi trofeun e garës më të çmuar në Amerikën Latine, pasi e mposhti Perunë 3-1 në finalen që u zhvillua në stadiumin Maracana.

Selecaot e eliminuan Argjentinën në gjysmëfinale, ndërsa nga ana tjetër, peruanët e mposhtën Kilin, për t’u përballur kështu në finale.

Brazili mposht Perunë dhe e fiton Kupën e Amerikës pas 12 vitesh
Lexo po ashtu Brazili mposht Perunë dhe e fiton Kupën e Amerikës pas 12 vitesh

Brazili ishte nikoqir i Kupës së Amerikës për vitin 2019, derisa në formacion prijnë me pesë lojtarë, të ndjekur prej dy lojtarëve të Perusë.

Kili, Argjentina, Uruguai dhe Kolumbia, kanë nga një lojtar në formacionin e publikuar nga CONMEBOL.

Formacioni i Kupës së Amerikës për vitin 2019: Alisson, Alves, Gimenez, Silva, Trauco, Arthur, Paredes, Vidal, James Rodriguez, Everton, Guerrero. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Fitore spektakolare e Real Madridit në

Fitore spektakolare e Real Madridit në "Diego Armando Maradona" në një përballje me shumë raste shënimi

Liga e Kampionëve
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Premier League
Galatasaray thellon krizën e Manchester United, korrin fitore të madhe në “Old Trafford”

Galatasaray thellon krizën e Manchester United, korrin fitore të madhe në “Old Trafford”

Liga e Kampionëve
“Ai mund të jetë pjesë e Barcelonës për shumë vjet” – Xavi me fjalë të mëdha për talentin spanjoll

“Ai mund të jetë pjesë e Barcelonës për shumë vjet” – Xavi me fjalë të mëdha për talentin spanjoll

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori