PSG rikthehet te fitorja, mposhtë lehtësisht Nimes

Paris Saint Germain janë rikthyer te fitorja pas disfatës befasuese javën e kaluar.

Kampioni në fuqi i Francës ka triumfuar në Parc de Princes me rezultat të pastër 3-0 ndaj Nimes.

Parisienët e nisën mirë ndeshjen, kur Di Maria shënoi në minutën e 18-të për 1-0.

Argjentinasi shfrytëzoi një gabim të mbrojtjes mysafire dhe realizoi lehtësisht për epërsinë e parisienëve.

Di Maria ishte protagonist edhe në golin e dytë, kur asistoi bukur për Paulo Sarabian i cili e ngriti epërsinë në 2-0 në minutën e 36-të.

Me epërsinë prej dy golave të vendasve përfunduan 45 minutat e para të ndeshjes.

Edhe pjesa e dytë i takoi vendasve, të cilët shënuan edhe një gol tjetër.

Ishte Kylian Mbappe që u përkujdes për të realizuar golin e ndeshjes, pasi në minutën e 68-të shënoi një gol spektakolar për 3-0.

Pas kësaj fitore, PSG vazhdon ndjekjen e liderit Lille, derisa tani zë vendin e tretë në tabelë me 48 pikë, tri më pak se ekipi lider.

Ndeshjen e ardhshme parisienët do ta zhvillojnë klasikën franceze në Veledrome kundër Olympique Marseille. /Telegrafi/

“Ai na tha shumë qartë”, drejtori i Bayernit jep një përditësim të madh për të ardhmen e Kimmich

Lojtari i Arsenalit merr një 'kontratë rekord' që nuk është parë më parë në Emirates

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur