LAJMI I FUNDIT:

PSG në kërkim të fitores ndaj Reims – formacionet bazë

PSG në kërkim të fitores ndaj Reims – formacionet  bazë

Reims është kundërshtari i radhës për Paris Saint-Germainin në Ligue 1, në ndeshjen që zhvillohet në Parc des Princes.

Reklama

Lideri i Ligue 1 ka lëshuar pikë në javët e fundit duke regjistruar disa barazime, ashtu që rivalët për titull i janë afruar paksa dhe aktualisht Nice është tetë pikë prapa.

Reims ka arkëtuar 24 pikë deri më tani dhe pozicionohet në vend të 14, me pesë pikë larg zonës së rrezikut.

Trajnerët Mauricio Pochettino dhe Oscar Garcia i kanë bërë zgjedhjet e tyre për futbollistët që do të startojnë nga fillimi.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Keylor Navas; Kehrer, Marquinhos, Ramos, Nuno Mendes; Paredes, Verratti, Danilo Pereira; Mbappe, Icardi, Di Maria.

Formacioni startues i Reims: Rajkovic; Foket, Gravillon, Faes, Abdelhamid, Busi; Locko, Matusiwa, Cajuste; Mbuku, Ekitike.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori