Paris Saint-Germaini është nikoqir i Stade Rennais në Parc des Princes për ndeshjen e javës së 28 të Ligue 1.

Kryeqytetasit vazhdojnë primatin në kampionatin francez me nëntë pikë prapa pozitës së dytë që mbahet nga Lens.

Trajnerët Bruno Genesio dhe Christophe Galtier e kanë bërë zgjedhjen e formacioneve që luajnë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Donnarumma; Pembele, Danilo, Bitshiabu; Bernat, Vitinha, Verratti, Fabian Ruiz, Nuno Mendes; Messi, Mbappe.

Formacioni startues i Rennes: Mandanda; Spence, Omari, Wooh, Theate, Truffert; Bourigeaud, Ugochukwu, Doue; Kalimuendo, Toko Ekambi.


/Telegrafi/