LAJMI I FUNDIT:

Pse Kylian Mbappe nuk do të lejohet të mbajë maskën e tij për Francën në Euro 2024

Pse Kylian Mbappe nuk do të lejohet të mbajë maskën e tij për Francën në Euro 2024

Kylian Mbappe është fotografuar me një maskë të re duke u stërvitur te Franca në Euro 2024 – por ai nuk mund ta mbajë atë në ndeshje.

Kapiteni i Francës pësoi një thyerje të hundës kur u përplas me mbrojtësin kundërshtar Kevin Danso gjatë fitores 1-0 ndaj Austrisë të hënën.

Mbappe nuk ishte në gjendje të përfundonte ndeshjen dhe kishte shqetësime për disponueshmërinë e tij për pjesën e mbetur të fazës së grupeve.


Publikohet pamja e parë nga maska me të cilën Mbappe do të luajë ndeshjen e ardhshme në Euro 2024
Lexo po ashtu Publikohet pamja e parë nga maska me të cilën Mbappe do të luajë ndeshjen e ardhshme në Euro 2024

Duhet të merret ende një vendim nëse ai mund të përballet me Holandën të premten, megjithëse trajneri Didier Deschamps konfirmoi në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes se sulmuesi po ‘ ndihet më mirë ‘.

Mbappe u fotografua me një maskë me ngjyrat e bardha, të kuqe dhe blu të flamurit francez gjatë stërvitjes të enjten.

Megjithatë, ai nuk do të jetë në gjendje ta mbajë atë maskë specifike gjatë ndeshjeve në Euro 2024.

The Athletic raporton se UEFA ka rregulla specifike rreth maskave, që do të thotë se maska ​​e veçantë e Mbappes është e ndaluar të vihet.

Rregullorja thotë se pajisjet mjekësore ‘duhet të jenë një ngjyrë dhe pa identifikim të ekipit dhe prodhuesit’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Mendes ia ofroi Perezit një top lojtar, presidenti i Real Madridit e refuzoi menjëherë

Mendes ia ofroi Perezit një top lojtar, presidenti i Real Madridit e refuzoi menjëherë

La Liga
Kalo në kategori