LAJMI I FUNDIT:

Pse Camarda nuk mund të luajë për Milanin kundër Borussia Dortmundit?

Pse Camarda nuk mund të luajë për Milanin kundër Borussia Dortmundit?

Olivier Giroud do të kthehet për përballjen e Ligës së Kampionëve me Borussia Dortmund, por Francesco Camarda nuk mund të luajë për Milanin për shkak të një ndalimi.

Kuqezinjtë nuk kishin lojtarë në sulm në fitoren e mbrëmshme 1-0 në Serie A ndaj Fiorentinës, ku Luka Jovic ishte i vetmi qendërsulmues i tyre.


Kjo bëri që Camarda të zbresë nga bankina për të bërë histori si debutuesi më i ri në Serie A, 15 vjeç, tetë muaj dhe 15 ditë.

Megjithatë, Camarda nuk do të jetë në bankinë për ndeshjen e Ligës së Kampionëve me Borussia Dortmund, sepse ai u përjashtua me karton të kuq në Ligën Kampionëve për rinj të UEFA-s dhe duhet të dënohet.

Kjo mbulon të gjitha garat e UEFA-s, përfshirë Ligën e Kampionëve për ‘të rritur’.

Historia u shkrua në sfidën mes Milanit dhe Fiorentinës: Francesco Camarda lojtari më i ri që ka debutuar në Serie A
Lexo po ashtu Historia u shkrua në sfidën mes Milanit dhe Fiorentinës: Francesco Camarda lojtari më i ri që ka debutuar në Serie A

Nga ana tjetër, Giroud vazhdon pezullimin e tij me dy ndeshje në Serie A, por ai mund të luajë në Ligën e Kampionëve të martën.

Rafael Leao dhe Noah Okafor janë të lënduar dhe ndoshta nuk do të jenë pjesë e skuadrës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pas transferimit të Mbappes, Real Madridi synon ta mbyll nënshkrimin e dytë për 40 milionë euro

Pas transferimit të Mbappes, Real Madridi synon ta mbyll nënshkrimin e dytë për 40 milionë euro

La Liga
PSG do ta largojë në huazim – Xavi Simons tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

PSG do ta largojë në huazim – Xavi Simons tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ardhshëm

Ligue 1
Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër - ia shikon çdo ndeshje

Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër - ia shikon çdo ndeshje

La Liga
Shkaku i Xavit po largohet një yll nga Barcelona

Shkaku i Xavit po largohet një yll nga Barcelona

La Liga
James Rodriguez pranë rikthimit sensacional në La Liga

James Rodriguez pranë rikthimit sensacional në La Liga

La Liga
Isak dhe Toney të paarritshëm,. Arsenali gjen sulmuesin në Eredivisie

Isak dhe Toney të paarritshëm,. Arsenali gjen sulmuesin në Eredivisie

Premier League
Kalo në kategori