LAJMI I FUNDIT:

Pritjet e portierëve nga Liga Premier të bazuara në përqindje në këtë edicion

Pritjet e portierëve nga Liga Premier të bazuara në përqindje në këtë edicion

E ardhmja e Kepa Arrizabalagas te Chelsea duket në dyshime të mëdha, pasi në këtë edicion ka zhgënjyer me paraqitjet e tij.

Reklama

Portieri spanjoll kaloi te The Blues nga Athletic Bilbao për shumën rekorde 80 milionë euro në gushtin e vitit 2018, mirëpo që ka bërë disa gabime të mëdha që nga atëherë.

25-vjeçari nënshkroi kontratë shtatëvjeçare, derisa nën urdhrat e Maurizio Sarrit bëri disa veprime të gabuara, si refuzimi për t’u zëvendësuar ndaj Manchester Cityt në FA Cup.

FBREF.com ka mbledhur përqindjet e pritjeve të portierëve të Ligës Premier, me Kepan që është në pozitën e fundit.

Bernd Leno, Arsenal | 77.6%

p1ed40825p15vv1jo91d1p1hq91psj9.jpg

Alisson, Liverpool | 77.1%

Dean Henderson, Sheffield United | 76.9%

Kasper Schmeichel, Leicester City | 76.2%

Vicente Guaita, Crystal Palace | 72.6%

Ederson, Manchester City | 71.8%

p1ed4092l98gl1d2ou4dh7qepgc.jpg

David de Gea, Manchester United | 71.8%

Martin Dubravka, Newcastle United | 71.6%

Paulo Gazzaniga, Tottenham | 70.9%

Nick Pope, Burnley | 70.9%

p1ed40a3ppinf19g8si51ra851jf.jpg

Alex McCarthy, Southampton | 69.7%

Ben Foster, Watford | 68.5%

Matt Ryan, Brighton | 68.4%

Aaron Ramsdale, Bournemouth | 67.9%

Lukasz Fabianski, West Ham | 67.8%

p1ed40avkcbte1ogh1ggft711sigh.jpg

Tom Heaton, Aston Villa | 67.7%

Rui Patricio, Wolves | 67.5%

Tim Krul, Norwich City | 65.7%

Jordan Pickford, Everton | 63.5%

Kepa Arrizabalaga, Chelsea | 56.5%. /Telegrafi/

p1ed40bhpt1qaobbh6ir1l4l1dp2k.jpg

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Primoz Gliha flet për mediat kroate: Do të flas për një ndeshje miqësore Kosovë – Kroaci

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori