LAJMI I FUNDIT:

Pritjet e jashtëzakonshme të Aro Muric që e ndihmuan Burnleyn të rikthehet në Ligën Premier

Pritjet e jashtëzakonshme të Aro Muric që e ndihmuan Burnleyn të rikthehet në Ligën Premier

Burnley nga sezoni i ri do të luajë sërish në Ligën Premier, pasi e mbylli një edicion magjeps në Championship.

Reklama

Dhe për këtë sukses fantastike nën urdhrat e Vincent Kompanys, rol të madh ka luajtur edhe portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muric.

Gardiani i Dardanëve ishte vital me pritjet e tij në ndeshjet e këtij sezoni, duke ndihmuar Burnleyn të arkëtonte 101 pikë.

Me Aro Muricin në Ligën Premier, Kosova ka së paku një lojtar në pesë kampionatet më të forta në botë
Lexo po ashtu Me Aro Muricin në Ligën Premier, Kosova ka së paku një lojtar në pesë kampionatet më të forta në botë

Ata u shpallën kampion në Championshop, duke realizuar rikthimin në elitën e futbollit anglez.

Për formën e tij, Brunley ka publikuar një video me disa nga pritjet e tij më të mira.

Ata kanë pyetur fansat e tyre se cili ishte momenti i tyre më favorit nga pritjet e Muric. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori