Prishtina nuk këndellet, befasohet në fund nga Malisheva

Malisheva është kthyer te fitorja, këtë herë duke fituar ndaj Prishtinës me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së 16-të Albi Mall Superligës së Kosovës.

Vendasit befasuan menjëherë, ishte Drilon Hazrollaj që shënoi në minutën e tretë të ndeshjes.

Nuk kaloi shumë dhe erdhi barazimi nga mysafirët, ishte Endrit Krasniqi që barazoi shifrat në minutën e 20-të nga pika e bardhë dhe me këtë rezultat përfunduan 45-minutat e parë.

Në pjesën e dytë nuk munguan rastet, por rrjetat nuk u tundën deri në minutën e 89-të nga Medin Bajrami dhe me rezultatin 2-1 përfundoi sfida.

Pas kësaj ndeshje, Prishtina vazhdon në vendin e tretë me 23 pikë, pesë më shumë se Malisheva dy pozita më poshtë. /Telegrafi/

Harry Kane i përgjigjet incidentit të penalltisë me Jude Bellingham me një përgjigje të qartë

Ancelotti tregohet i sinqertë për lojën që bëri Bayerni përballë Realit

Ancelotti tallet keq me Tuchelin pasi ky i fundit tha se Gnabry do shënojë ndaj Real Madridit

Tchouameni ndërpreu Mullerin në intervistë, krijohet situatë qesharake mes dyshes

Tifozja shqiptare e mbështjellur me flamurin kombëtar në tribunat e Allianz Arenas për ndeshjen Bayern-Real