Prishtina ka harruar si duket fitorja, barazon edhe me Dukagjinin në shtëpi

Prishtina dhe Dukagjini kanë barazuar me rezultat 2-2 në kuadër të xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës.

Të parët në këtë ndeshje shënuan kryeqytetasit ku nga pika e bardhë ishte i saktë Albin Krasniqi në minutën e 22-të.

Por mysafirët nuk vonuan shumë dhe barazuan rezultatin me autogolin e shënuar Ardian Muja për 1-1.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë  Prishtina arriti të shënojë sërish edhe kësaj radhe ishte autogol i Elton Basri për 2-1.

Dukagjini u lëshua në sulm në pjesën e dytë, duke kërkuar golin dhe këtë e gjeti në minutën e 55-të me Altin Merlakun.

Deri në fund të dy skuadrat tentuan të ndryshonin rezultatin, por nuk ia arritën.

Prishtina pas këtij barazimi mbetet e katërta me 12 pikë, ndërsa Dukagjini është i shtati me 7 pikë. /Telegrafi/

Bruno Fernandes zbulonte të ardhmen, por intervista e tij ndërpritet nga Ten Hag

Ousmane Dembele: Ashtu siç tha Marcel Desailly, Mbappe do të transferohet në Ligën Saudite

As te Barcelona e as te Real Madridi - mësohet se ku po transferohet Messinho

A do të marrin anglezët një vendim historik? Këto janë argumentet për heqjen e VAR-it në Ligën Premier

Allegri humbi durimin -hoqi xhaketën, kravatën dhe pothuajse edhe këmishën në momentet e fundit të ndeshjes kur u përjashtua