LAJMI I FUNDIT:

Prishtina fiton derbin

Prishtina fiton derbin

Prishtina e ka fituar derbin e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).

Të dielën në Bardhosh, Prishtina e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultat 30:28. Pas pjesës së parë skuadra prishtinase kishte pesë gola epërsi, 16:11. Albi Gjuka ishte më efikasi te Prishtina me tetë gola. Shtatë i shënoi Vladislav Napadatilo.

Te Kastrioti, Festim Mustafa i shënoi 11 gola. Nëntë i kishte Rron Ramadani.


Të dielën u luajt edhe ndeshja mes Trepçës e Vushtrrisë. Skuadra mitrovicase fitoi me rezultat bindës, 49:19. Marley Wallace me 11 gola edhe Lulzim Shabani me nëntë u dalluan te “xehetarët”.

Në trend Sport

Më shumë
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare

"I them çdo ditë eja te Real Madridi" - Carvajal tregon se cilin lojtar të Spanjës e do te Los Blancos

Përfaqësueset
Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Përfaqësueset
Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori