Prishtina e demolon Dukagjinin

Prishtina ka mposhtur Dukagjinin me rezultat të thellë 5-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ekipi i Emmanuel Egbo është kthyer të fitroaj në kampionat, pasi ka mposhtur me lehtësi ekipin klinas në ndeshjen e zhvilluar në “Sami Kelmendi” në Lipjan.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte plotësisht e dominuar nga vendasit, të cilët përveç rasteve të shumta arritën të shënojnë edhe tri gola.

Goli i parë erdhi pas vetëm dy minutave lojë me anë të Ardian Limanit, i cili shënoi për 1-0, ndërsa Mërgim Pefqeli shënoi në minutën e pestë për 2-0 dhe në minutën e 42-të për 3-0.

Në pjesën e dytë, përsëri Prishtina ishte skuadër dukshëm më e fortë duke pasur edhe shumë raste tjera për gol dhe duke shënuar edhe dy gola.

Goli i parë në këtë pjesë erdhi në minutën e 59-të me anë të Genc Hamitit, i cili shënoi për 4-0, ndërsa në minutën e 80-të shënoi për 5-0.

Pas kësaj fitore, Prishtina e sheh veten në pozitën e pestë me 37 pikë, ndërsa Dukagjini i gjashti me 31 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, kryeqytetasit udhëtojnë te Fushë Kosova, ndërsa klinasit e presin Feronikelin ’74. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes