LAJMI I FUNDIT:

“Prandaj njerëzit e duan futbollin, është plot emocione, nuk e di se çfarë të pret” – Kramaric përshkruan ndeshjen ndaj Shqipërisë

“Prandaj njerëzit e duan futbollin, është plot emocione, nuk e di se çfarë të pret” – Kramaric përshkruan ndeshjen ndaj Shqipërisë

Shqipëria dhe Kroacia ndan pikët pas një barazimi dramatik 2-2 në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve për Euro 2024.

Golashënuesi i Kroacisë, Andrej Kramaric, ka thënë se futbollit është i bukur fal këtyre ndeshjeve, siç ishte kjo ndaj Shqipërisë.

“Faleminderit për kartolinën e ditëlindjes, por do të isha më i lumtur nëse do t’i merrnim të tre pikët. Ky është futbolli. Pësuam një gol në sekondat e fundit pasi ishim shumë më mirë në pjesën e dytë. Më vjen keq që nuk ia dolëm”.


“Prandaj njerëzit e duan futbollin, është plot emocione, nuk e di se çfarë të pret në aksionin e radhës. Kështu na ndodhi sot, nuk shënuam dhe pranuam gol për 2-2”.

“Do të duhet të shkojmë kokë më kokë kundër Italisë. Sigurisht që mund ta mposhtim Italinë. E dimë që kemi qenë shumë herë në këtë situatë. Do të bëjmë më të mirën, do të besojmë siç besuam sot në pjesën e dytë”, ka thënë Andrej Kramaric.

LIVE: Shqipëri-Kroaci, fillon ndeshja
Lexo po ashtu LIVE: Shqipëri-Kroaci, fillon ndeshja

Kroacia dhe Shqipëria kanë nga një pikë deri më tani, pas dy ndeshjesh. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori