LAJMI I FUNDIT:

Live

Live Shqipëri-Kroaci

Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Përditesuar 19/06/2024 12:50

Shqipëria ka siguruar pikën e parë në Euro 2024, duke barazuar 2-2 me Kroacinë në kuadër të Grupit B.

Telegrafi ju mbanë të informuar në kohë real për çdo gjë rreth kësaj ndeshje.


array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 21:31:56" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 21:31" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 21:31

Kaq nga ne për ndeshjen mes Shqipërisë dhe Kroacisë. Për t’i lexuar të gjitha lajmet e tjera për Euro 2024 klikoni këtu…

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 18:50:49" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 18:50" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 18:50

“Prandaj njerëzit e duan futbollin, është plot emocione, nuk e di se çfarë të pret” – Kramaric përshkruan ndeshjen ndaj Shqipërisë

Shqipëria dhe Kroacia ndan pikët pas një barazimi dramatik 2-2 në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve për Euro 2024.

Golashënuesi i Kroacisë, Andrej Kramaric, ka thënë se futbollit është i bukur fal këtyre ndeshjeve, siç ishte kjo ndaj Shqipërisë.

“Faleminderit për kartolinën e ditëlindjes, por do të isha më i lumtur nëse do t’i merrnim të tre pikët. Ky është futbolli. Pësuam një gol në sekondat e fundit pasi ishim shumë më mirë në pjesën e dytë. Më vjen keq që nuk ia dolëm”.


Lexo lajmin e plotë…

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 18:48:42" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 18:48" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 18:48

“E merituam një pikë, ndaj Spanjës pse jo për fitore” – autori i golit Qazim Laçi flet pas ndeshjes me Kroacinë

Shqipëria barazoi me Kroacinë me rezultatin 2-2 në ndeshjen e dytë të Grupit B teksa pas ndeshjes foli autori i golit të parë, Qazim Laçi.

Mesfushori ka thënë se Shqipëria e meritonte minimalisht një pikë ndaj kroatëve.

Lexo lajmin e plotë… 


array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 18:47:41" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 18:47" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 18:47

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Sylvinho është shprehur shumë krenar me paraqitjen e lojtarëve në barazimin 2-2 me Kroacinë.

“Shumë, shumë i kënaqur me barazimin, me shpirtin e garës, sakrificën e lojtarëve në fushë. Kjo na përfaqëson neve”.

Lexo lajmin e plotë… 


array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 18:43:04" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 18:43" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 18:43

Asani harron menjëherë Kroacinë, tregon planin anti-Spanjë

Jasir Asani zhvilloi një ndeshje shumë të mirë kundër Kroacisë, ku dha edhe asistin e golit të parë.

Në deklaratën e dhënë pas barazimit 2-2, sulmuesi i djathtë i Kombëtares u shpreh se me pak fat mund të kishin fituar edhe pikët e plota.

“E kishim analizuar shumë mirë Kroacinë. E nisëm shumë mirë, kishim 2-3 raste për golin e dytë në pjesën e parë”, ka deklaruar fillimisht Asani.


Lexo lajmin e plotë… 
array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 18:40:12" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 18:40" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 18:40

Miks emocionesh për Kluas Gjasulën – heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Autogol dhe gol për Klaus Gjasulën në Kroaci-Shqipëri 2-2, takimi i dytë i Kombëtares në Euro 2024.

Mesfushori foli pas ndeshjes në Hamburg, ku ndër të tjera tha se është ditë e bukur the historike për të.

“Ishte shumë e vështirë në minutat e para që u futa. Desh Zoti që më dha shansin të shënoja golin. Ditë e bukur dhe historike për mua”, deklaroi Gjasula.


Lexo lajmin e plotë… 

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 18:39:05" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 18:39" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 18:39

Notat e lojtarëve, Shqipëri 2-2 Kroaci: Strakosha yll te kuqezinjtë, Kramaric te kroatët

Shqipëria ka siguruar pikën e parë në Euro 2024, duke barazuar 2-2 me Kroacinë në kuadër të Grupit B.

Qazim Laçi dhe Klaus Gjasula i shënuan golat për kuqezinjtë, ndërsa Andrej Kramaric dhe një autogol i tanëve ishin golat e kroatëve.

Sa i përket notave të skuadrave, Shqipëria mori notën mesatare prej 6.88, ndërsa Kroacia si skuadër kishte notën 7.24.


Lojtari më i mirë në ndeshje nga SofaScore doli të ishte portieri kuqezi Thomas Strakosha me notën 8.5.

Qazim Laçi me 7.8, Ylber Ramadani dhe Berat Gjimshiti me notat 7.1 po ashtu kishin paraqitje pozitive.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:57:27" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:57" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:57

Mbyllet ndeshja

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:52:54" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:52" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:52

90+3′ Çfarë rasti për të barazuar. Gjuajtja e Mirlind Dakut bllokohet nga mbrojtja kroate.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:50:12" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:50" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:50

Gjashtë minuta shtesë

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:48:45" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:48" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:48

89′ Arbër Hoxha gjuan bukur, por Dominik Livakovic mbron me shumë mund.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:36:03" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:36" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:36

GOL

76′ Shënon sërish Kroacia. Gjasula shënon auto-gol nga një topi kthyer. 

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:32:59" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:32" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:32

GOL

74′ Barazon Kroacia. Andrej Kramaric gjuan dhe shënon. 

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:25:28" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:25" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:25

66′ Aksion i bukur i Shqipërisë, Bajrami gjuan, por jashtë.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 16:04:37" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 16:04" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 16:04

Nis pjesa e dytë

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 15:47:10" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 15:47" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 15:47

Mbyllet pjesa e parë

45+2′ Përfundon pjesa e parë, Kroaci – Shqipëri 0-1

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 15:46:20" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 15:46" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 15:46

45+1′ Manaj pranë golit, godet bukur me kokë por intervenon Livakovic.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 15:32:45" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 15:32" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 15:32

31′ Asllani me rast të artë shënimi, por Livakovic bën pritje të jashtëzakonshme dhe rezultat mbetet 1-0 për Shqipërinë.

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 15:29:37" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 15:29" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 15:29

29′ Hysaj rrezikon me një gjuajtje të fortë, por shkon mbi portë

array(3) { ["date"]=> string(19) "06-19-2024 15:27:09" ["time"]=> string(16) "19/06/2024 15:27" ["update"]=> bool(false) } 19/06/2024 15:27

25′ Kroacia ka marrë iniciativën pas golit të epërsisë të Shqipërisë, por mbrojtja e Shqipërisë është në nivel