Në meçin ndërmjet Tyson Furyt dhe Sefer Seferit më shumë aksion kishte jashtë se brenda ringut.

Ndërkohë që dy boksierët po e zhvillonin raundin e dytë, një përleshje nisi mes publikut në Manchester Arena.

Madje edhe vet britanikut, atmosfera jashtë ringut iu duk mjaft interesante, saqë u ndal për të shikuar se çfarë po ndodhte.

Të gjitha lajmet për meçin FURY vs SEFERI Të gjitha lajmet për meçin FURY vs SEFERI

Tysin e humbi përqendrimin, ndërsa Seferi qëndroi i palëvizshëm dhe që të dy shikuan jashtë ringut.

Gjyqtari ua tërhoqi vërejtjen dhe dy boksierët vazhduan të boksonin, përkundër se boksdashësit nuk ishin të kënaqur me performancën e tyre.

Fury e fitoi duelin pasi kampi i Seferit e dorëzoi meçin pas raundit të katërt.

Ky triumf shënon rikthimin e britanikut në ring për herë të parë që nga nëntori i vitit 2015 kur e mposhti Wladimir Klitschon për t’u shpallur kampion i unifikuar i botës.

Ai duhet t’i regjistrojë edhe disa fitore në vazhdim që pastaj ta fitojë të drejtën për të sfiduar për titull. /Telegrafi/