Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, pritet të shkarkohet pas eliminimit në çerekfinale të Kampionatit Botëror.

Maroku e eliminoi skuadrën evropiane, në ndeshjen në të cilën përzgjedhësi vendosi ta linte Cristiano Ronaldon në bankën rezervë.

Pas eliminimit, Santos është vënë nën presion të madh dhe sipas Goal, Federata Portugeze e Futbollit ka vendosur t’i japë fund qëndrimit të tij tetëvjeçar në krye të përfaqësueses.

(Foto: Getty Images)

Në rast të largimit, Portugalia ka opsione të shumta, në mesin e të cilëve është edhe strategu u Romës, Jose Mourinho.

Megjithatë, kandidati kryesor për ta marrë drejtimin e përfaqësueses është trajneri i Lille, Paulo Fonseca.

Reklama

(Foto: AP)

49-vjeçari e mori drejtimin e klubit francez këtë verë dhe ka kontratë deri në vitin 2024, sidoqoftë do ta pranonte ofertën për drejtimin e Portugalisë.

Reklama

Në të kaluarën, Fonseca e ka drejtuar Porton, Romën dhe Shakhtar Donetskun. /Telegrafi/