LAJMI I FUNDIT:

Porto 3-1 Roma: Notat e lojtarëve nga drama në Estadio do Dragao

Porto 3-1 Roma: Notat e lojtarëve nga drama në Estadio do Dragao
Alex Telles pasi shënoi golin nga pika e bardhë (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Porto fitoi ndaj Romës 3-1 në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve dhe kështu u kualifikuan në çerekfinale me rezultat përfundimtar 4-3.

Golat për vendasit i shënoi Tiquinho Soares (26′), Moussa Maregas (52′) dhe Alex Telles (117′), ndërsa për skuadrën romake shënoi Daniele De Rossi (37′).

Më i miri në këtë takim ishte Maregas, i cili përveç golit arriti edhe të asistojë, por edhe të bëjë një ndeshje mjaft të mirë.


Felipe gjatë një dueli me Edin Dzekon (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë te skuadra portugeze u vlerësuan edhe Jesus Manuel Corona, Soares, Pepe dhe Telles.

Për ekipin italian më i miri ishte Diego Perotti, por me notë të lartë u vlerësua edhe Robin Olsen, Steven Nzonzi dhe Edin Dzeko.

Ai që dëshpëroi paska te skuadra romake Nicolo Zaniolo, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Porto:

Roma:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori