LAJMI I FUNDIT:

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muric ka pasur një ngritje apo dyfishim të vlerës së tij në tregun e transferimeve pas paraqitjeve të nivelit të lartë me skuadrën angleze, Burnley.

Reklama

Burnley arriti të sigurojë kualifikimin direkt në Ligën Premier për sezonin 2023/24 pasi shkëlqeu gjatë gjithë sezonit në Championship.

Njëri nga më meritorët në super sezonin e Burnley, padyshim se ishte portieri shtatlartë i Kosovës, Aro Muric.

Pritjet e jashtëzakonshme të Aro Muric që e ndihmuan Burnleyn të rikthehet në Ligën Premier
Lexo po ashtu Pritjet e jashtëzakonshme të Aro Muric që e ndihmuan Burnleyn të rikthehet në Ligën Premier

Portieri i “Dardanëve” ka arritur të mbroj portën në 41 ndeshje nga gjithsej 46 në këtë sezon, duke pranuar vetëm 31 gola dhe mbajtur portën e paprekur në 19 takime.

Paraqitjet e mira të “Aros” kanë bërë që vlera e portierit tonë të dyfishohet në tregun e transferimeve, për një afat brenda dy muajve, shkruan Telegrafi.

Vlera e portierit të Burnleyt më 24 mars ishte gjashtë milionë euro, ndërsa tani me 1 qershor ka shkuar plot 12 milionë euro.

Ajo që vlen të theksohet është se Muric në shtator të vitit të kaluar, pra në fillim të sezonit pati vlerë vetëm tri milionë euro, duke bërë që kjo vlerë të katërfishohet brenda sezonit.

Ndryshe, Muric sipas gjitha gjasave do të vazhdoj karrierën te Burnley në Ligën Premier në sezonin e ri, edhe përkundër interesimit të madh nga klube të ndryshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

La Liga
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori