Portieri i Leganes, Ivan Cuellar, e ka cilësuar si të shëmtuar qëndrimin e lojtarëve të Barcelonës pas fitores shokuese të mërkurën mbrëma.  

Golat e Nabil El Zhar dhe Oscar Rodriguez i siguruan një fitore mahnitëse Leganes, ndërsa portieri 34-vjeçar, Cuellar, ka mbetur i befasuar nga sjellja e lojtarëve të Barcelonës pas humbjes.

“Ne jemi një skuadër pa pretendime, por do të kishim preferuar një reagim tjetër nga Barcelona” , ka thënë fillimisht Cuellar për Cadena Ser.

Leganes ia shkakton humbjen e parë sezonale Barcelonës Leganes ia shkakton humbjen e parë sezonale Barcelonës

“Nëse ju jeni një ekip i cili përdoret për të ju mposhtur dhe ju nuk e bëni, ju duhet të përgëzoni ekipin tjetër, por Barcelona nuk e bëri atë”.

“Asnjë nga lojtarët e tyre nuk erdhi pas lojës, nuk është mënyra e duhur për të bërë këso gjëra, është e shëmtuar dhe nuk duhet të ndodhë”.

“Isha shumë i kënaqur me performancën time dhe pritjet e bëra, por gjëja e rëndësishme është gjithmonë ekipi dhe jam i lumtur që mund të luaj rolin tim”.

Valverde: Ky është futbolli - kontrolluam ndeshjen, por ata ditën si të na lëndojnë Valverde: Ky është futbolli - kontrolluam ndeshjen, por ata ditën si të na lëndojnë

“Ne nuk filluam mirë dhe u zhgënjeva për golin e parë të tyre, por ne bëmë mirë pastaj dhe përfituam nga gabimet e tyre”.

“Kur hymë në fazat përmbyllëse të lojës, kishim besim dhe besim tek vetja, edhe pse ata janë një nga ekipet më të mira në botë”, përfundoi portieri i Leganes. /Telegrafi/