Nick Pope ka lavdëruar lojën e Kosovës edhe pse fituan 4-0.

Portieri i Anglisë ka thënë se Përfaqësuesja jonë ka lojtar cilësor, pasi u vështirësuan lojën për pjesën më të madhe të takimit.

“Kosova ka luajtur mirë, pasi na vështirësuan gjërat. Keni një ekip të mirë dhe këtë e treguat”, ka thënë Pope.

Vojvoda: Nuk ishte për 4-0, kishim shanse edhe ne Vojvoda: Nuk ishte për 4-0, kishim shanse edhe ne

“Kosova ka një ekip të mirë dhe mund të kualifikohet në Kampionatin Evropian”.

“Ne shënuam katër gola, por që ishin me vështirësi. Në fund shënuan me lehtësi, por deri në atë moment e kishim më të vështirë”.

“Ata (Kosova) treguan se kanë lojtar cilësor dhe që mund të bëjnë lojë të bukur, besoj se mund të kualifikohen”, ka shtuar më tej portieri i Anglisë. /Telegrafi/