LAJMI I FUNDIT:

Porsche prezantoi versionin e tretë e-hibrid të Cayenne

Porsche prezantoi versionin e tretë e-hibrid të Cayenne

Porsche po zgjeron më tej gamën e hibridëve për Cayenne-n e ri. Si modeli i tretë plug-in në gjeneratën e ridizajnuar së fundmi të SUV-së së Porsche-s, Cayenne S E-Hybrid i ri bën përshtypje me ekuilibrin e mirë të dinamikës së drejtimit, komoditetit të udhëtimit dhe efikasitetit.

Cayenne S E-Hybrid i ri është varianti i tretë i motorit të elektrizuar në gamë dhe pozicionohet midis Cayenne E-Hybrid dhe Cayenne Turbo E-Hybrid. Me fokus në një ekuilibër të mirë midis përdorimit të përditshëm dhe performancës, S E-Hybrid, i disponueshëm si SUV dhe SUV Coupe, është shtesa perfekte në gamën e veturës. Teknologjia hibride e rishikuar kohët e fundit e Cayenne-it të ri gjithashtu mundëson që ky variant modeli të ketë një gamë të gjatë elektrike dhe një kohë të shkurtër karikimi duke përdorur menaxhimin inteligjent të energjisë.


Motori i rinovuar me tre litra V6 turbo me 353 kuaj/fuqi në Cayenne S E-Hybrid punon në sinergji me motorin elektrik 130 kW (176 kuaj/fuqi). Së bashku ata arrijnë një fuqi të sistemit prej 382 kW (519 kuaj/fuqi) dhe një çift rrotullues sistemi maksimal prej 750 Nm. Falë kësaj njësie të fuqishme lëvizëse, Cayenne S E-Hybrid përshpejton nga 0 në 100 km/h në 4.7 sekonda dhe arrin një shpejtësi maksimale prej 263 km/h.

Si pjesë e pajisjes standarde, Cayenne S E-Hybrid vjen gjithashtu me një pezullim ajri përshtatës që siguron forcë dhe stabilitet të pezullimit ose komoditet të jashtëzakonshëm në drejtimin e automjetit, në varësi të dëshirave të shoferit dhe mënyrës së zgjedhur të drejtimit.

S E-Hybrid i ri ka gjithashtu opsionin e një rreze veprimi tërësisht elektrike deri në 90 kilometra, duke ofruar kështu mundësinë e mbulimit të shumicës së udhëtimeve ditore pa emetime lokale. Porsche e arrin këtë gamë me një kapacitet baterie prej 25.9 kWh. Karikuesi i ri AC në bord ngarkon plotësisht Cayenne S E-Hybrid nga një burim i përshtatshëm energjie me një fuqi karikimi deri në 11 kW në më pak se dy orë e gjysmë.

Cayenne S E-Hybrid gjithashtu përshtatet vizualisht në gamën ekzistuese të modeleve. Vjen nga fabrika me rrota Cayenne S 20-inç dhe është e pajisur me një sistem shkarkimi me dy tuba nga çeliku inox. Si një SUV, Cayenne S E-Hybrid ka një paketë të jashtme argjendi, dhe si Coupe ka një paketë të jashtme të zezë. Siguria dhe komoditeti në errësirë mbështeten nga fenerët LED matricë që janë pjesë e pajisjeve standarde. Në listën e opsioneve janë fenerët e rinj LED me matricë HD.

Shoferi mund të akomodohet në mënyrë perfekte falë ulëses së rregullueshme në tetë drejtime, dhe ka paketën Sport Chrono që përfshin një çelës modaliteti për të zgjedhur programin e dëshiruar të drejtimit, pedalet e përshpejtimit dhe frenave prej çeliku inox. E re është gjithashtu gama e zgjeruar e funksioneve të aplikacionit My Porsche, duke përfshirë funksione të reja në Apple CarPlay.

Porsche është prodhuesi i parë i veturave që ofron qasje të thjeshtuar në funksionet e automjeteve brenda CarPlay. Komoditeti në Cayenne S E-Hybrid i ri mund të përmirësohet më tej me një ekran të ri pasagjerësh, duke përfshirë funksionet e videove në makinë, si dhe një sistem të ri të cilësisë së ajrit për të mbrojtur kundër grimcave dhe ndotësve.

Modelet e reja Cayenne S E-Hybrid mund të porositen tani. Në Gjermani, Porsche ofron modelin me çmime nga 117,062 euro (Coupe nga 121,227 euro) duke përfshirë TVSH-në dhe pajisjet specifike të vendit. Dorëzimi do të fillojë në nëntor të vitit 2023. /Telegrafi/