LAJMI I FUNDIT:

Porsche

412 Artikuj

Porsche prezanton logon “e re” përpara lansimit të “veturës së saj sportive të së ardhmes”

Porsche prezanton logon “e re” përpara lansimit të “veturës së saj sportive të së ardhmes”

Auto Lajme
Porsche zbulon dy modele të reja të “biçikletave elektrike” – çmimi do të jetë befasues

Porsche zbulon dy modele të reja të “biçikletave elektrike” – çmimi do të jetë befasues

EVs
Porsche do të shfaqë “veturën sportive të së ardhmes” më 8 qershor

Porsche do të shfaqë “veturën sportive të së ardhmes” më 8 qershor

Auto Lajme
Shitet në ankand Porsche GT3 RS e kitaristit legjendar Eddie Van Halen

Shitet në ankand Porsche GT3 RS e kitaristit legjendar Eddie Van Halen

Auto Lajme
Porsche bënë një investim prej mbi 100 milionë dollarëve në e-karburante

Porsche bënë një investim prej mbi 100 milionë dollarëve në e-karburante

Auto Lajme
Porsche 911 elektrike – plotësohet dëshira e drejtorit të Google

Porsche 911 elektrike – plotësohet dëshira e drejtorit të Google

Auto Lajme
Shitjet e Porsche-s rriten në Evropë dhe Kinë, thyejnë rekorde në SHBA

Shitjet e Porsche-s rriten në Evropë dhe Kinë, thyejnë rekorde në SHBA

Auto Lajme
Ky prototip i Porsche 959 Sport mund të jetë 959-shi më i shpejti ndonjëherë

Ky prototip i Porsche 959 Sport mund të jetë 959-shi më i shpejti ndonjëherë

Prototipe
Shihni se si duket muzeu i Porsche

Shihni se si duket muzeu i Porsche

Auto Lajme
Shihni se si duket Muzeu i veturave Porsche në Shtutgart nga perspektiva e një droni

Shihni se si duket Muzeu i veturave Porsche në Shtutgart nga perspektiva e një droni

Auto Lajme
Muzeu Petersen pret ekspozitën e Porsche për 75-vjetorin e prodhuesit të automjeteve

Muzeu Petersen pret ekspozitën e Porsche për 75-vjetorin e prodhuesit të automjeteve

Auto Fun
Porsche ka ndërtuar më shumë vetura garash të versionit 911 sesa modele të tjera speciale

Porsche ka ndërtuar më shumë vetura garash të versionit 911 sesa modele të tjera speciale

Auto Lajme
Adoleshentët suedez ngasin Porsche dhe BMW, nuk kanë nevojë për patentë

Adoleshentët suedez ngasin Porsche dhe BMW, nuk kanë nevojë për patentë

Auto Lajme
Nebula dixhitale Porsche 928 është bërë realitet

Nebula dixhitale Porsche 928 është bërë realitet

Auto Lajme
Porsche konfirmoi se gjenerata e ardhshme modelit Cayenne do të fuqizohet vetëm nga motorë elektrikë

Porsche konfirmoi se gjenerata e ardhshme modelit Cayenne do të fuqizohet vetëm nga motorë elektrikë

Modelet e Reja
Singer hap dyert e punëtorisë së re në Kaliforni, nga ku dalin veturat më të mira të Porsche

Singer hap dyert e punëtorisë së re në Kaliforni, nga ku dalin veturat më të mira të Porsche

Auto Lajme
Porsche Cayenne tërësisht elektrike do të arrijë në vitin 2026

Porsche Cayenne tërësisht elektrike do të arrijë në vitin 2026

Auto Lajme
Si do të dukeshin kamionët e prodhuar nga Bugatti, Porsche, Ferrari dhe Rolls-Royce

Si do të dukeshin kamionët e prodhuar nga Bugatti, Porsche, Ferrari dhe Rolls-Royce

Auto Lajme
Porsche po punon në një crossover elektrik me shtatë ulëse që mund të vijë në vitin 2027

Porsche po punon në një crossover elektrik me shtatë ulëse që mund të vijë në vitin 2027

Auto Lajme
Vetura më e re e Porsche del në shitje me çmim të ulët – kompania thotë se ka ndodhur një gabim

Vetura më e re e Porsche del në shitje me çmim të ulët – kompania thotë se ka ndodhur një gabim

Auto Lajme
Porsche feston 30-vjetorin në Tajlandë me “paraqitjen shumëngjyrëshe”

Porsche feston 30-vjetorin në Tajlandë me “paraqitjen shumëngjyrëshe”

Auto Lajme
Porschet e vjetra tani mund të marrin teknologjinë më të fundit të info-argëtimit

Porschet e vjetra tani mund të marrin teknologjinë më të fundit të info-argëtimit

Auto Lajme
Makinat Porsche së shpejti mund të mbështesin aplikacionet e pavarura të Google

Makinat Porsche së shpejti mund të mbështesin aplikacionet e pavarura të Google

Auto Lajme
Porsche 944 Celebration Edition u prodhua në 500 njësi

Porsche 944 Celebration Edition u prodhua në 500 njësi

Auto Lajme