LAJMI I FUNDIT:

Policia: Rasti në Capital hill nuk ka të bëjë me sulm terrorist

Policia: Rasti në Capital hill nuk ka të bëjë me sulm terrorist

Incidenti i sotëm në Capitol Hill në Uashington, ku pati të shtëna kur një grua goditi me automobil automjetin e policisë, nuk ka të bëjë me terrorizmin, ka bërë të ditur policia, transmeton Fox News.

Reklama

Sot në Capitol Hill në Uashington ka pasur të shtëna kur një grua, identiteti i së cilës nuk është bërë i ditur, ka goditur me automjet veturën e policisë, ndërsa më pas deshi të shkelë disa policë, të cilët po ecnin këmbë rreth ndërtesës qeveritare, transmetojnë mediat amerikane.

Gruaja e dyshuar është arrestuar dhe dërguar në burg.

Në trend Botë

Më shumë
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
Kalo në kategori