LAJMI I FUNDIT:

Capitol Hill

19 Artikuj

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Amerika
Dy “Proud Boys” u dënuan me burg për sulmin në Kongresin amerikan

Dy “Proud Boys” u dënuan me burg për sulmin në Kongresin amerikan

Amerika
Policia amerikane thotë se nuk kishte sulmues në Kongresin amerikan

Policia amerikane thotë se nuk kishte sulmues në Kongresin amerikan

Amerika
YouTube rikthen kanalin e Donald Trump

YouTube rikthen kanalin e Donald Trump

Aplikacione
Elon Musk pezullon gazetarët e CNN dhe New York Times nga Twitter – përdoruesit ankohen për standarde të dyfishta

Elon Musk pezullon gazetarët e CNN dhe New York Times nga Twitter – përdoruesit ankohen për standarde të dyfishta

Media Sociale
SHBA miraton shitjen e armëve me vlerë 735 milionë dollarë Izraelit

SHBA miraton shitjen e armëve me vlerë 735 milionë dollarë Izraelit

Amerika
Policia e Kapitolit kërkon zgjatjen e qëndrimit të trupave të Gardës Kombëtare në Uashington

Policia e Kapitolit kërkon zgjatjen e qëndrimit të trupave të Gardës Kombëtare në Uashington

Amerika
Kongresi Panshqiptar Amerikan hap zyrën në Uashington

Kongresi Panshqiptar Amerikan hap zyrën në Uashington

Kosovë
Publikohen pamjet: Momenti kur senatori Romney nuk e dinte se sa shumë iu afrua turmës së dhunshme që sulmoi Kapitolin më 6 janar

Publikohen pamjet: Momenti kur senatori Romney nuk e dinte se sa shumë iu afrua turmës së dhunshme që sulmoi Kapitolin më 6 janar

Amerika
Bernie Sanders u shfaq në Capitol i veshur me rroba të zakonshme dhe doreza, bëhet sensacion në rrjete sociale – “vërshojnë” fotomontazhat

Bernie Sanders u shfaq në Capitol i veshur me rroba të zakonshme dhe doreza, bëhet sensacion në rrjete sociale – “vërshojnë” fotomontazhat

Fun Lajme
Elon Musk fajëson Facebook-un dhe Mark Zuckerberg për ngjarjen në Kongresin Amerikan

Elon Musk fajëson Facebook-un dhe Mark Zuckerberg për ngjarjen në Kongresin Amerikan

Media Sociale
​Policia amerikane: Jo qasje për publikun në Capitol Hill gjatë betimit të Biden

​Policia amerikane: Jo qasje për publikun në Capitol Hill gjatë betimit të Biden

Amerika
Pasi që Kongresi u paralajmërua se 150 milionë amerikanë mund të infektohen me coronavirus, aeroportet, rrugët dhe parqet zbrazen

Pasi që Kongresi u paralajmërua se 150 milionë amerikanë mund të infektohen me coronavirus, aeroportet, rrugët dhe parqet zbrazen

Nga Bota
Policia: Rasti në Capital hill nuk ka të bëjë me sulm terrorist

Policia: Rasti në Capital hill nuk ka të bëjë me sulm terrorist

Nga Bota
Të shtëna armësh pranë Shtëpisë së Bardhë, bllokohet Capitol Hill (Foto/Video)

Të shtëna armësh pranë Shtëpisë së Bardhë, bllokohet Capitol Hill (Foto/Video)

Nga Bota
Numër rekord arrestimesh në Capitol Hill (Video)

Numër rekord arrestimesh në Capitol Hill (Video)

Nga Bota
Përsëri mbyllet Capital Hill, pako të dyshimta vënë në alarm policinë

Përsëri mbyllet Capital Hill, pako të dyshimta vënë në alarm policinë

Nga Bota
Identifikohet autori i të shtënave pranë Kongresit

Identifikohet autori i të shtënave pranë Kongresit

Nga Bota
Të shtëna në Kongresin Amerikan, qëllohet një polic (Foto/Video)

Të shtëna në Kongresin Amerikan, qëllohet një polic (Foto/Video)

Nga Bota