LAJMI I FUNDIT:

Policia gjen 104 aparate për prodhimin e Bitcoinit në Prishtinë

Policia gjen 104 aparate për prodhimin e Bitcoinit në Prishtinë

Policia e Kosovës në një lokacion të dyshuar janë hasur 104 aparate për prodhimin e kriptovalutave Bitcoin.

Reklama

Sipas policisë 55 prej tyre nuk është prezantuar dokumentacioni i nevojshëm, e më pas janë sekuestruar nga zyrtarët e Doganës së Kosovës.

Të gjitha veprimet janë marrë në konsultim dhe koordinim prokurorin dhe gjyqtarin kujdestar, rasti vazhdon të hetohet. /Telegrafi/