Shkon në katër numri i të arrestuarve, dyshohen për vrasje në tentativë në Podujevë.

Reklama

Të hënën nga njësiti i hetimeve të Përgjithshme të rajonit të Prishtinës, janë arrestuar dy persona të dyshuar për veprën vrasje në tentativë, që ka ndodhë me datën 25.10.2022, në rrugën “Nuhi Gashi”, në Podujevë, si dhe ka janë sekuestruar dy armë zjarri, që dyshohet të jenë përdorë në rast.

Personat e dyshuar të cilët ndodheshin në arrati:

– O.K, mashkull 68 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe

– F.K, mashkull 30 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

“Pas intervistimit me vendim të prokurorit të shtetit, i është shqiptuar masa e ndalimit prej 48 orësh”, ka njoftuar policia e Kosovës.

Reklama

Numri total i personave të arrestuar për këtë rast është katër./Telegrafi/

Reklama