Machester United do të përballet me Tottenham Hotspurin në kuadër të javës së 15-të e që do të jetë ndeshja kryesore në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq do të kenë përball ish-trajnerin e tyre, Jose Mourinhon, që para pak ditësh ka marrë drejtimin e Spurs.

Në këtë derbi të ligë angleze, Paul Pogba edhe zyrtarisht nuk do të mund të luajë shkaku i lëndimit në kyçin e këmbës.

Të gjitha lajmet nga Paul Pogba Të gjitha lajmet nga Paul Pogba

Përveç mesfushorit francez, Ole Gunnar Solskjaer nuk do të ketë në dispozicion as lojtarët si, Eric Bailly, Diego Dalot, Timothy Fous-Mensa dhe Marcos Rojo.

Kjo do të jetë hera e parë e Mourinhos që rikthehet në Old Trafford, pas shkarkimit që iu bë para një viti. /Telegrafi/