Sergio Ramos ka gjetur formën në kohën e duhur për Paris Saint-Germain, pasi mbrojtësi është kthyer në maksimumin e tij fizik tani, dhe madje shënoi golin e tij të parë në 10 muaj kundër Reims ndeshjen e fundit, pas golit të fundit kundër Atalantës në mars të vitit 2021.

Spanjolli po tregon se është gati të jetë një lojtar i rëndësishëm për PSG-në, me një ndeshje të Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit në afërsi.

Megjithatë, tani, ai duhet të bindë trajnerin Mauricio Pochettino që ta zgjedhë atë përpara Marquinhos ose Presnel Kimpembe.

Tetë gjërat që ndeshjen Real Madrid –PSG në Ligën e Kampionëve e bëjnë të jashtëzakonshme Tetë gjërat që ndeshjen Real Madrid –PSG në Ligën e Kampionëve e bëjnë të jashtëzakonshme

Thirrja e Marquinhos nga Brazili mund të luajë në favor të tij, pasi ai do të luajë më 31 janar kundër Nice në Ligue 1.

Reklama

Më pas ka edhe dy ndeshje të tjera për PSG-në para takimit me Real Madridin, duke u përballur me kampionët francezë, Lille dhe më pas me Rennes.

Reklama

Dyshja e qendërmbrojtësve të Pochettinos është forcuar gjatë sezonit deri më tani, duke luajtur secilën nga 17 ndeshjet e Ligue 1 që ata kanë qenë të disponueshëm për të luajtur nga njëri-tjetri. Braziliani ka luajtur çdo ndeshje të Ligës së Kampionëve, ndërsa Kimpembe ka luajtur pesë nga gjashtë takimet.

Deri më tani, Ramos nuk kishte kërcënuar me prishje të partneritetit, por gjërat po ndryshojnë tani. Ai po lufton për të fituar vendin e tij në formacionin titullar tani që më në fund është sërish në formë.

Reklama

Faktori Ramos

Pochettino e di se sa ndikim mund të ketë Ramos në ndeshjet e mëdha, siç e tregoi kaq shumë herë në Real Madrid. Ai mund të jetë vendimtar.

Mediat franceze kanë spekuluar se PSG mund të luajë me tre qendërmbrojtës kundër Real Madridit, ose Marquinhos mund të luajë në mesfushë për të akomoduar spanjollin në qendër të mbrojtjes. /Telegrafi/

Reklama