LAJMI I FUNDIT:

Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër – ia shikon çdo ndeshje

Po transferohet te Real Madridi, por Mbappe është tifoz i madh i një skuadre tjetër – ia shikon çdo ndeshje

Kylian Mbappe ka theksuar edhe një herë mbështetjen e tij për gjigantin e Serie A, Milanin, duke pretenduar se shikon çdo ndeshje të tyre në ligë.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain i larguar së fundmi ishte në Sardenjë të martën, për të marrë çmimin e Kampionatit Evropian të Globe Soccer.

Ndërsa ishte në Itali, Mbappe foli për Sky Sport, duke diskutuar një sërë temash duke përfshirë çmimin e tij të fundit, vendimin e tij për t’u larguar nga PSG dhe dashurinë e tij të fëmijërisë për Milanin.

“Gjithmonë kam thënë se një ditë më duhej të shkoja në Itali, do të shkoja te Milani”, deklaroi Mbappe.

“Unë kam qenë një tifoz i madh i Milanit që kur isha fëmijë dhe i shikoj të gjitha ndeshjet e tyre në Serie A”.

25-vjeçari nuk e ka fshehur dashurinë e tij për kuqezinjtë vitet e fundit, duke thënë për media të shumta se San Siro do të ishte destinacioni i tij i zgjedhur nëse do të bënte kalimin në Serie A në një fazë të karrierës së tij.

Nëna e Mbappes, Fayza Lamari, gjithashtu ka mbështetur këto pretendime, duke këmbëngulur se kur ai të kthehej në shtëpi nga shkolla ose stërvitja, “ai do të fliste vetëm për Milanin”. /Telegrafi/