LAJMI I FUNDIT:

Po ngiste motoçikletën me 220 km/orë në rrugët e qytetit kroat, por “fama” i zgjati shumë shkurt, pasi policia e arrestoi atë

Po ngiste motoçikletën me 220 km/orë në rrugët e qytetit kroat, por “fama” i zgjati shumë shkurt, pasi policia e arrestoi atë

Motoristi arrogant u arrestua shpejt pasi policia e identifikoi atë.

Një motoçiklist nga Spliti i Kroacisë, i njohur si Bad Boy, bredhi rrugëve të atij qyteti me një Yamaha MT 09 me një shpejtësi prej mbi 220 km/orë.

Ai madje gati sa nuk u përplas me një ambulancë në një pikë, transmeton Telegrafi.

Kjo nuk ishte e mjaftueshme për të, kështu që ai postoi një video të ndjekjes në rrjetet sociale.

Sidoqoftë, ai nuk e shijoi “famën” për shumë kohë, sepse në më pak se 24 orë, policia e Splitit e identifikoi dhe arrestoi atë.

Nëse po mendoni se si përfundoi, pas marrjes në pyetje ai u urdhërua të mbahej në burg për 15 ditë, motori iu konfiskua dhe iu ndalua të drejtonte automjete të kategorisë A. /Telegrafi/

Reklama