LAJMI I FUNDIT:

“Po më bëhesh si Meritoni, po e shqyen fytyrën” – debaton Egla me Romeon

“Po më bëhesh si Meritoni, po e shqyen fytyrën” – debaton Egla me Romeon

Menjëherë pas spektaklit së natës së kaluar, ku Romeo, Juli, Egla, Heidi dhe Meritoni u shpallën zyrtarisht finalistë, në shtëpi rinisën debatet.

Egla u përplas me Romeon, të cilin e akuzoi se “po sillet si Meritoni”. Ndërsa banori iu drejtua duke i thënë se “ka shitur veten në lojë”.


Egla: Pse ke futur duart te jastëku im?

Romeo: I futa te jastëku i të gjithëve o zemra.

Egla: S’më sqarove që ishe te të gjithë.

Juli: O Egla, po kemi kërkuar moj.

Romeo: Çfarë do, qetësohu o zemra.

Egla: Jam e qetë.

Romeo: E kupton se çfarë po thotë ore, çfarë muhabeti o plak.

Egla: Romeo, ti nuk ia vlen.

Romeo: Ma kanë thënë shumë në jetë këtë o zemra, si ty ma kanë thënë shumë.

Egla: Nuk ia vlen. Unë nuk ua them zakonisht robëve, por ti nuk ia vlen vërtet. Ti je prishur rrugës

Romeo: Kurse ti ke shitur veten zemra.

Egla: Ndërsa ti je thartuar rrugës.

Romeo: O lali, po hajde se ajo je.

Egla: O zemra, po e shqyen fytyrën.

Romeo: Të të hanë atë… djathin.

Egla: Po bëhesh si Meritoni. Nuk e di çfarë halli ke.

Romeo: Sa keq e nxjerr veten me këtë gjë që the tani. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito me pushime në jug, sjellin fotografi krah njëri-tjetrit

Magazina
Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Magazina
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Magazina
“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

Magazina
Arbana dhe Edi tregojnë për herë të parë si nisi historia e tyre e dashurisë

Arbana dhe Edi tregojnë për herë të parë si nisi historia e tyre e dashurisë

Magazina
Kalo në kategori