LAJMI I FUNDIT:

Po bëhen plane për një mega-luftë mes Wilderit dhe Joshuas

Po bëhen plane për një mega-luftë mes Wilderit dhe Joshuas

Anthony Joshuas i është thënë se Deontay Wilder është gati të negociojë për një super-luftë në Wembley vitin e ardhshëm.

Reklama

Amerikani u rikthye fundjavën e kaluar duke e mposhtur Robert Helenius brenda tre minutash në Nju Jork me një nokaut brutal.

Përpara ndeshjes së rikthimit, menaxherja e Wilder, Shelly Finkel mori një ftesë nga promovuesi i Joshuas.

Deontay Wilder feston pasi mposhti Robert Helenius

“Ne thamë në konferencën për shtyp se varet se çfarë do të shfaqet këtë javë. Qoftë Oleksandr Usyk, apo Hearn duke bërë ofertën” ka thënë ajo fillimisht.

“Është qesharake me Eddien, ai bëri të gjitha këto deklarata të mëdha më parë, ‘Oh, u përpoqa dhe u përpoqa, Shelly nuk dëshiron të flasë me mua”.

Anthony Joshua i është thënë se Deontay Wilder është gati të negociojë një super-luftë vitin e ardhshëm

“Unë thashë se do të flisja me të, por pas luftës, sepse atëherë ka kuptim, ky është realiteti. Gjithmonë kam thënë se nuk kishte asnjë arsye për të folur para ndeshjes, por ne jemi gjithmonë të gatshëm të flasim me të”, ka shtuar më tej Finkel

Promovuesja madje është e përgatitur të dërgojë Wilderin jashtë Amerikës, qoftë për një marrëveshje mega-monetare në Lindjen e Mesme apo një luftë në Angli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga

"Ma kujton Cristiano Ronaldon, së shpejti do të jetë në nivel me Mbappen" - trajneri portugez e ngrit në qiell sensacionin e Barcelonës

La Liga
Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetët nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

Forma e jashtëzakonshme e Bellingham, Ancelotti ka një përgjigje epike: Duhet ta shikojmë pasaportën e tij edhe njëherë

La Liga
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kalo në kategori