Ka përfunduar pjesa e parë e miqësores mes Kosovës dhe Gambisë.

Kosovës e ka mbyllur pjesën e parë ndaj afrikanëve në barazim 0-0.

Pjesa e parë ishte kryesisht me pak raste shënimi, me një dominim të Kosovës, por pa arritur të realizojnë ndonjë gol.

Fillimisht që në start provoi Florian Loshaj, por goditja e tij nuk ishte e saktë.

Rastin më të mirë në ndeshje e kishte Jetmir Topalli në minutën e 25-të të ndeshjes.

Edhe Mirlind Daku kishte rast të mirë, por goditja e tij akrobatike shkoi mbi portë.

Edhe në këtë ndeshje selektori i Kosovës, Bernard Challandes u ka dhënë mundësi të paraqiten futbollistët që nuk kanë pasur shumë hapësira në ndeshjet e kaluara. /Telegrafi/