LAJMI I FUNDIT:

Piramidat siç nuk janë parë ndonjëherë: Pamjet e objekteve të lashta, nga një këndvështrim tjetër (Foto)

Piramidat siç nuk janë parë ndonjëherë: Pamjet e objekteve të lashta, nga një këndvështrim tjetër (Foto)

Nicolas Aubert ka fluturuar me para-motor mbi Pramidat e Gizës, për të marrë pamjet e objekteve që i përkasin mrekullive të lashtësisë, nga një këndvështrim krejt tjetër.

Imazhet e shkrepura prej tij, derisa fluturonte mbi qytetin e Egjiptit që e kishte mbështjellë një shtresë e lehtë mjegulle, i tregojnë ato nga lartë – perspektivë që i shfaqë edhe më madhështore dhe siç nuk janë parë ndonjëherë, transmeton Telegrafi.

Paraglajdisti profesionist nga Malaga e Spanjës, fluturoi vetëm disa centimetra mbi Piramidën Khafre, që është e dyta më e larta me 136 metra, para se t’i shkonte përreth.

Me të kaluar në mes të strukturave, ai shkoi edhe sipër Piramidës së Gizës që është e gjatë 140 metra. Fotografitë e Aubert ofrojnë mundësinë e mirë, që të shihet struktura nga afër, gurët e kapur mes vete, si dhe plasaritjet që pësuan me kohë. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Një satelit me peshë dy ton do të bie sot në Tokë, mund të shihet duke fluturuar në rajon

Interesante
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se

Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se "duket si Çernobili"

Fun
Kalo në kategori