0Shares

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, pretendon se e dinte që Neymari po largohej drejt PSG-në kur ai vendosi postoj ‘cicërimën’ e tij të famshme “qëndron” në Twitter muajin e kaluar.

I pyetur për cicërimën e postuar në Twitter gjatë turneut të Barcelonës në SHBA, Pique pretendon se ishte thjesht intuita e tij se braziliani do të qëndronte në Kataloni, por tani ai e ka ndryshuar historinë e tij edhe një herë.

Pique flet për foton me Neymarin që shkaktoi kaos, ai e sqaron situatën Pique flet për foton me Neymarin që shkaktoi kaos, ai e sqaron situatën

“Nuk më duket sikur jam mashtruar”, u tha Pique gazetarëve në konferencën për shtyp para Superkupës së Spanjës, e cila zhvillohet të dielën mbrëma.

“Tani që gjithçka ka ndodhur unë mund të shpjegoj se si u rrëzua gjithçka”.

Neymar flet për herë të parë për foton me Piquen, ku mbrojtësi tha se do të qëndrojë Neymar flet për herë të parë për foton me Piquen, ku mbrojtësi tha se do të qëndrojë

“Në dasmën e [Lionel] Messit, Neymari tashmë e kishte këtë ide se ai do të largohej nga Barcelona”.

“Dita kur kam postuar ‘se queda’ [ai qëndron], tashmë e dija se ai ishte 100 për qind duke u larguar, por ishte qëllimi im i fundit për ta ndalur”.

Pique shpjegon arsyen e postimit me Neymarin në rrjetet sociale dhe pyet brazilianin: Dëshiron më shumë paratë apo titujt? Pique shpjegon arsyen e postimit me Neymarin në rrjetet sociale dhe pyet brazilianin: Dëshiron më shumë paratë apo titujt?

“Ai ishte i mërzitur me mua. Unë jam i sigurt se ai kishte arsyet e tij”.

“Në fund, nuk mund ta gjykojmë atë pasi ai ka marrë një vendim të guximshëm”, përfundoi Pique. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)