LAJMI I FUNDIT:

Pësoi lëndim të rëndë duke luajtur me Spanjën: Mësohet shuma që do t’i paguajë FIFA, Barcelonës për lëndimin e Gavit

Pësoi lëndim të rëndë duke luajtur me Spanjën: Mësohet shuma që do t’i paguajë FIFA, Barcelonës për lëndimin e Gavit

Barcelona është e nervozuar tej mase me kombëtaren e Spanjës, pasi Gavi ka pësuar lëndim serioz.

Ndërsa shpesh ka një shkallë nervozizmi nga klubet për kujdesin fizik për lojtarët e tyre, ky lëndim ka shkaktuar zemërim te Can Barca.


Gavi duket se ka këputur ligamentin e tij të kryqëzuar të përparmë, gjë që ka të ngjarë ta mbajë jashtë për gjashtë deri në tetë muaj, duke e përjashtuar atë nga pjesa tjetër e sezonit për Blaugranasit dhe Kampionatin Evropian për Spanjën.

Barcelona konfirmon lëndimin e rëndë të Gavit, zbulohet koha e rikuperimit
Lexo po ashtu Barcelona konfirmon lëndimin e rëndë të Gavit, zbulohet koha e rikuperimit

Pavarësisht se mund t’u jepen 4-5 milionë euro si kompensim nga FIFA, ky është pak ngushëllim për Blaugranët, normalisht kaq të dëshpëruar për ndonjë të ardhur shtesë, të vetëdijshëm për faktin se kostoja për sezonin dhe lojtarin e tyre është shumë më e lartë.

Sipas Mundo Deportivos, ka një zhgënjim të madh në Barcelonë që de la Fuente ndjeu nevojën për të përdorur Gavin që nga fillimi dy herë radhazi kundër skuadrave që u mposhtën nga Spanja, me La Roja tashmë të kualifikuar për në Euro.

Ndërkohë, përpara ndeshjes me Gjeorgjinë, Luis de la Fuente, trajneri i Spanjës, deklaronte: “Gavi është hiperaktiv, ai dëshiron të luajë gjithmonë. Lojtarët e mirë nuk pushojnë kurrë, prandaj janë kaq të veçantë”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Ndodh edhe kjo: Gjyqtari godet me thikë një futbollist gjatë një ndeshje në Argjentinë

Ndodh edhe kjo: Gjyqtari godet me thikë një futbollist gjatë një ndeshje në Argjentinë

Ndërkombëtare
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Muriel flet për super golin e shënuar ndaj Milanit

Muriel flet për super golin e shënuar ndaj Milanit

Serie A
Qetësi, stil dhe teknikë e lartë - goli i Luis Muriel në kohën shtesë ndaj Milanit ishte i jashtëzakonshëm

Qetësi, stil dhe teknikë e lartë - goli i Luis Muriel në kohën shtesë ndaj Milanit ishte i jashtëzakonshëm

Serie A
Kalo në kategori