Me një pasuri miliona, ju do të prisni që të famshmit të jetojnë jetën me plot shkëlqim, por disa prej tyre jo.

Reklama

Shumë njerëz të famshëm e duan mënyrën minimale të jetës dhe shpenzojnë para vetëm për ato që janë vërtetë të nevojshme. Në fakt, disa nga emrat më të mëdhenj në Hollywood drejtojnë makina që njerëzit më të zakonshëm mund t’i kenë.

Bright Side ka hapur udhëtimet e preferuara të të famshmëve për lexuesit, ndërsa më poshtë ua sjellim listën për të parë nëse dikush po drejton të njëjtën makinë si ju!

1. Cameron Diaz — Toyota Prius

Kur Cameron ishte aktive, ajo ishte një nga aktoret më të paguara në Hollywood. Pavarësisht kësaj,  Diaz me krenari drejton një makinë Toyota Prius.

2. Justin Timberlake — Volkswagen Jetta

Reklama

Justin Timberlake është padyshim një nga këngëtarët më të famshëm në botë, por shija e tij në makina nuk është luksoze.

Reklama

Ai drejton ‘Volkswagen Jetta’ super të përballueshme.

3. Tom Hanks — Scion xB

Gjithnjë e më shumë të famshmit këto ditë po zgjedhin makina që janë miqësore me mjedisin, në vend të makinave me çmim të lartë dhe Tom Hanks është njëri prej tyre.

Ai ka vite që drejton një veturë ‘Scion xB’ dhe është shumë i lumtur për këtë.

4. Jennifer Lawrence — Volkswagen Eos

Aktorja fituese e ‘çmimit të Akademisë’, Jennifer Lawrence ishte vërejtur duke ngarë një ‘Volkswagen Eos’ në kulmin e karrierës së saj. Si dikush që bëri 653 milionë dollarë me vetëm një film, Jennifer me siguri mund të përballonte një udhëtim më të mirë, por ajo zgjedh të mbetet modeste.

5. Jeff Bezos — Honda Accord

Reklama

Me një vlerë neto mbi 117 miliardë dollarë, Jeff është njeriu më i pasur në tokë, por makina që ai drejton nuk është me diamante. Në vend që të zgjedhë makinën më luksoze në botë, Bezos drejtoi për vite me radhë një veturë ‘Honda’. Kur u pyet për këtë, miliarderi tha se është një ‘makinë krejtësisht e mirë’ dhe ai nuk tregoi interes për më të shtrenjtë.

Reklama

6. Britney Spears — BMW Mini Cooper

Aq sa mund të jetë e vështirë të besosh, krijuesja e shumë hiteve, Britney Spears është pronarja krenare e një ‘BMW Mini Cooper’.

7. Lily Allen — Ford Focus

Këngëtarja e njohur Lily Allen është parë shpesh duke drejtuar një makinë ‘Ford Focus’ të gjelbërt të cilën e adhuron shumë.

8. Daniel Radcliffe — Fiat Grande Punto

Reklama

Pas suksesit të jashtëzakonshëm me “Harry Poter”, Daniel bëri tituj për blerjen e një ‘Fiat Grande Punto’. Arsyeja e blerjes së tij u tha se ishte siguria e mjedisit.

Deri tani, vlera neto e Danielit është rreth 110 milionë dollarë.

9. Clint Eastwood — GMC Typhoon

Në një intervistë me Jimmy Fallon, aktori legjendar Clint Eastwood zbuloi se ai drejton një ‘GMC Typhoon’ – një makinë që është plotësisht e përshtatshme për të.

10. Conan O’Brien — Ford Taurus

Më parë kur Conan nuk ishte një komedian me famë botërore, ai drejtonte një ‘Ford Taurus’ i cili është akoma posedimi i tij më i çmuar.

Reklama

11. Cristian Bale — Toyota Tacoma

Në ekran ai mund të jetë Bruce Wayne me teknologjinë më të dashur, por në jetën reale, Bale ka drejtuar të njëjtën makinë për më shumë se 17 vjet. Ai e do ‘Toyota Tacoman’ e tij sepse është i guximshëm dhe diçka që ‘nuk mund të prishet’.

12. LeBron James — Jeep Wrangler

Reklama

Basketbollisti amerikan, LeBron James, është vërejtur rreth e rrotull duke hipur në portokallin e tij ‘Jeep Wrangler’ prej vitesh. Makina kushtoi rreth 28-30 mijë dollarë, që është vlerë e ulët sipas standardeve të famshmëve.

13. Bruno Mars — Cadillac Allante

E mbani mend makinën në hitin“24K Magic” të Bruno Mars? Është makina e tij. Për videoklipin muzikor të këngës, u përdor një Cadillac Allante e zezë 1995. Këngëtari u dashurua dhe e bleu atë.

14. Leonardo DiCaprio — Toyota Prius

I njohur për pasionin e tij për mjedisin, Leonardo DiCaprio drejton makinën ‘Toyota Prius’, ashtu sikurse Cameron Diaz.

Reklama

Kur ishte në lidhje me Blake Lively, ai i dhuroi asaj një Prius gjithashtu.

15. Mark Wahlberg — Toyota Sienna Minivan

Reklama

Besoni apo jo, ky aktor i pashëm drejton një ‘Sienna Minivan’ dhe është i dashuruar me të. Në një intervistë me Ellen DeGeneres, Mark me shaka zbuloi se katër fëmijët e tij e duan veturën gjithashtu, por gruaja e tij ‘nuk hyn në të për asgjë’. /Telegrafi/